Tävlingsklass Placering Lagnamn Tid Kontroller Minuspoäng Poäng
BIKE-Damer 1 Hjulkul 03:51:10 21 0 21 Anna Rudberg Emelie Holmström
BIKE-Damer 2 SPIF Off-Road 03:47:12 18 0 18 Britta Alstad Sandra Ådén
BIKE-Damer 3 Skogstrollen 03:54:20 4 0 4 Jenny Selin Liselott Silwer
BIKE-Damer 4 Manini 0 Pernilla Lagergren Martina Ferneman Nina Lundberg
BIKE-Herrar 1 Visborgs OK 03:50:00 33 0 33 Magnus Gadefors Jonny Engel
BIKE-Herrar 2 Stigcyklarna Finspång 03:59:40 26 0 26 Benny Lindgren Kenneth Svensson Gunnar Nilsson
BIKE-Herrar 3 SNObbarna 5.0 03:48:31 22 0 22 Mats Heldt Larsa Bygdén Per-Göran Månsson Henrik Löfgren Martin Moldin
BIKE-Herrar 4 HedAldbinlundsson 03:40:00 21 0 21 Pälle Hedlund Peter Albinsson Tomas Albinsson
BIKE-Herrar 5 Först i mål 2007 03:49:53 20 0 20 Per Jonasson Jonas Ahlström
BIKE-Herrar 6 Johan plockar poäng i kubik 03:58:00 20 0 20 Johan Leire Johan Enocksson
BIKE-Herrar 7 Team Stig featuring Per 04:01:14 20 2 18 Per Ruthström Lars Persson Axel Kullmann
BIKE-Herrar 8 Trasig och trött 03:43:45 17 0 17 Johan Fröberg Fredrik Ahnlén
BIKE-Herrar 9 Easy Riders 03:26:13 15 0 15 Thomas Eriksson Richard Schandl Anders Lundgren
BIKE-Herrar 10 Julien und Nino 04:08:56 24 9 15 Patric de Boussard Jan Glevén
BIKE-Herrar 11 De onda, de goda, de fula Lag 2 03:51:23 14 0 14 Jerker Norström Urban Drake Magnus Ihrfors
BIKE-Herrar 12 Tre korvar /// 04:00:36 15 1 14 Ola Kåberg Mattias Lindeberg Anders Nyberg
BIKE-Herrar 13 Tyresö CK 03:27:31 12 0 12 Joel Ahlqvist Henry Deckner
BIKE-Herrar 14 Vilse i pannkakan 03:51:03 12 0 12 Jonas Pannagel Andréas Johansson
BIKE-Herrar 15 Enhjularna 03:39:58 11 0 11 Magnus Strömqvist Mats Lindborg
BIKE-Herrar 16 DO-DG-DF lag 1 03:49:50 9 0 9 Mattias ”Speedy” Gelabert Pelle Lönn
BIKE-Herrar 17 Hälsingland 2 04:08:08 14 9 5 Peter Rosén Mats Philström
BIKE-Herrar 18 Gösta & Calle 03:58:27 3 0 3 Gösta Forsum Carl Martinsson
BIKE-Herrar 19 Järla Oldboys 03:59:36 3 0 3 Jan-Erik Wiberg Lars Englund
BIKE-Herrar 20 ARTEX Runners Stocholm Multisport 0 Henrik Zielfelt Mats Rydsund
BIKE-Herrar 21 Vilse igen 0 Martin Bergström Joel Bergström
BIKE-Mixed 1 Rickard&Marika 03:58:51 30 0 30 Marika Wagner Rickard Norlin
BIKE-Mixed 2 The MacAskills 03:56:00 29 0 29 Nadia Larsson Peter Grafström
BIKE-Mixed 3 TSS 03:57:23 26 0 26 Anna Tiderman Daniel Steen Sebastian Svärd
BIKE-Mixed 4 Fortsätt Adventure Team feat Punschrullen 03:44:19 23 0 23 Allan Everum Caroline Bengtsson Andreas Witén
BIKE-Mixed 5 Stålhästarna 03:32:41 16 0 16 Per Stålhammar Elisabeth Stålhammar Simon Stålhammar
BIKE-Mixed 6 Team Dolomites 03:58:48 16 0 16 Clas Elvsén Mattias Arvidsson Anna-Klara Sasnauskas
BIKE-Mixed 7 Fortsätt Adventure Team/Stockholm Multisport 04:03:05 20 4 16 Susanne Snodden Korsvoll Timmy Stålnacke
BIKE-Mixed 8 EF Racing Team 03:52:41 15 0 15 Elin Jönsson Fredrik Jönsson
BIKE-Mixed 9 Gula Berget 03:55:36 14 0 14 Åsa Dahlstedt Hagman Pär Dahlstedt
BIKE-Mixed 10 Team Norrviken 03:46:04 13 0 13 Tobias Atterbrand Marika Atterbrand Sara Greberg Fredrik Greberg
BIKE-Mixed 11 Lilja Four Ever 02:46:03 4 0 4 Mia Lilja Pär Lilja Simon Lilja Maja Lilja
BIKE-Mixed 12 Perin 04:12:17 16 13 3 Per Lundström Karin Lundström
BIKE-Mixed 13 Sniglarna 2 03:35:37 1 0 1 Annemarie Holmström Gert Hogart
BIKE-Mixed 14 Team Nise 0 Lena Nise Patrik Nise
BIKE-Mixed 15 Österling 0 Lisa Österling Patrik Österling
BIKE-Mixed 16 Marit & Petter 0 Matilda Ahlquist Håkan Sandberg
RUN-Damer 1 Eat Pasta – Run Fasta 05:46:14 30 0 30 Leonore Winkler Susen Lösch
RUN-Damer 2 The crew 05:30:10 28 0 28 Kathryn Barr Erica Pettersson
RUN-Damer 3 Thewildones 05:53:53 28 0 28 Maria von Schmalensee Linda Lönneberg
RUN-Damer 4 Jenny & Emeli 05:54:58 25 0 25 Emeli Grafström Jenny Wallner
RUN-Damer 5 Lussebrudarna 05:47:45 24 0 24 Alexandra Svanström Monique Stalås Hörnsten
RUN-Damer 6 Vilsna själar 04:29:07 21 0 21 Nina Persson Sanna Hedberg Sara Möller Lovisa Hambäck Sofia Ivers
RUN-Damer 7 Run for fun 05:48:02 20 0 20 Emma Bölske Roya Moezzifard
RUN-Damer 8 Systrarna Widén 05:39:25 18 0 18 Britta Alstad Lisa Härmark
RUN-Damer 9 Lag PärEric 05:50:55 17 0 17 Annika Ericsson Elisabet Pärsdotter Westman
RUN-Damer 10 Scandal beauties 06:01:13 19 2 17 Anna Schandl Helena Berglind
RUN-Damer 11 MaLo 05:55:25 16 0 16 Margareta Haraldsson L8 Valentin
RUN-Damer 12 Lost in space 05:40:45 14 0 14 Pamela Stenström Anna-Lena Engwall Åsa Arph Lagerheim
RUN-Damer 13 ÅsaEva 05:59:59 14 0 14 Eva Rimnäs Åsa Martinsson Neubeck
RUN-Damer 14 Friends of Science 05:36:29 13 0 13 Josefin Nilsson Anette Nordenson
RUN-Damer 15 Blomkålssvamp 05:44:41 8 0 8 Ingela Alverfors Maria Cosnier
RUN-Damer 16 VH Runners ADA 05:10:57 7 0 7 Annika Skarin Dilya Hådell Annette Berghammer
RUN-Damer 17 Sniglarna 05:45:26 6 0 6 Anna-Lena Brolin Kristina Sörensen
RUN-Damer 18 Landhslaget 0 Tina Näsman Landh Stella Näsman Landh Cornelia Näsman Landh
RUN-Damer 19 Redheads 0 Elin Hardell Stephanie Robertson
RUN-Herrar 1 Drakmat 05:56:00 34 0 34 Robert Berg Niclas Sjögren
RUN-Herrar 2 HoJa Run 05:50:51 32 0 32 Johan Hardell Harri André
RUN-Herrar 3 And/or fine 05:45:43 29 0 29 Adam Stenman George Bjälkemo
RUN-Herrar 4 Uppsala Multisport 05:54:10 29 0 29 Anton Lidblad Carl Lidblad
RUN-Herrar 5 Team Kolmården 05:52:15 28 0 28 Johan Malm Hans Persson
RUN-Herrar 6 Symbiotic Fungus 05:25:00 26 0 26 Mattias Hovmöller Tomas Lilja
RUN-Herrar 7 VH Runners team S&T 05:45:41 25 0 25 Tomas Persson Stefan Edling
RUN-Herrar 8 Fantomen och Guran 05:41:35 23 0 23 Göran Elding Johan Ahlberg
RUN-Herrar 9 Niklas & John Racing Team 04:14:00 22 0 22 Niklas Cedstedt John Solbreck
RUN-Herrar 10 Self-replicating robots 04:21:04 21 0 21 Fredrik Johansson Mattias Karlsson
RUN-Herrar 11 Tjolahopp 05:48:02 21 0 21 Olof Philipson Anders Magnusson
RUN-Herrar 12 Calamares & Co 04:30:27 20 0 20 Daniel Andrén Lars Tegréus Arvid Engelmark Hofgaard
RUN-Herrar 13 BAMM boys 04:41:25 20 0 20 Mikael Collin Jakob Dahlström
RUN-Herrar 14 Kolmården Adventures 06:08:29 29 9 20 Gunnar Melin Theo Öjerteg
RUN-Herrar 15 Fortsätt Adventure Team 05:38:56 18 0 18 Tomas Hellman Timmy Stålnacke
RUN-Herrar 16 MaPa 05:14:20 14 0 14 Paul Norén Magnus Haraldsson
RUN-Herrar 17 Founders Group Seven 06:01:56 15 2 13 Torkel Kristofers Pontus Holgersson Urban Aspelin Mikael Signarsson Niclas Carlsson
RUN-Herrar 18 Trimble IF 06:07:15 21 8 13 Mikael Wallnäs Johan Andersson
RUN-Herrar 19 Länna Runners 06:11:34 16 12 4 Bengt Wahlström Leonard Sandin Victor Öberg
RUN-Herrar 20 Lus et al 05:39:22 42 42 0 Lars Håkan Sandvik Paul Malm
RUN-Herrar 21 Trailrun4fun Fredrik & David 0 David Pamsjö Fredrik Andersson
RUN-Herrar 22 Sebastian Bleitgen 0 Fredrik Axegård Markus Rössel
RUN-Herrar 23 Martin & Ludde 0 Martin Bjurner Ludvig Nilsson
RUN-Herrar 24 X 0 Kent Pettersson X
RUN-Herrar 25 Mikael upphöjt till 2 0 Mikael Wilhelmsson Mikael Näslund
RUN-Herrar 26 Kungsholmen-Bergshamra lag 1 0 Ulrik Englund Björn Nilsson
RUN-Herrar 27 Challengize 0 Nicholas Roman Linus Norrbom
RUN-Herrar 28 Adventureteam.nu 0 Mikael Heimdahl Stefan Silfver
RUN-Mixed 1 Salomon 05:55:56 39 0 39 Daniel Hansson Kristin Larsson
RUN-Mixed 2 Team Gropen 05:45:29 28 0 28 Erik Froode Caroline Wilbois
RUN-Mixed 3 Järlamixen 05:56:31 25 0 25 Henrik Hagwall Matilda Ahlquist
RUN-Mixed 4 HD153 05:54:00 24 0 24 Kristin Åberg-Nilsson Patrik Nilsson Mattias Berglund
RUN-Mixed 5 Stockholm HHH 05:44:44 23 0 23 Bengt Nilsson Cecilia Pettersson
RUN-Mixed 6 Heavy Suffering 05:38:33 21 0 21 Hans Tarandi Elisabet Bengtsson
RUN-Mixed 7 Mysjogg 05:56:22 21 0 21 Henrik Pehrson Emelie Lilliefeldt
RUN-Mixed 8 Broströms Mix 05:29:37 19 0 19 Maria Broström Christer Broström
RUN-Mixed 9 Team ubi sumus 05:41:21 17 0 17 Helena Blomqvist Marcus Adolfsson
RUN-Mixed 10 Team Ulmus Glabra 05:00:00 14 0 14 Eva Alm Lars Alm
RUN-Mixed 11 Backebo Runners 05:03:36 14 0 14 Per Jonasson Helena Jonasson
RUN-Mixed 12 Team Aqua Power 05:37:16 13 0 13 Christian Johansson Jessika Breding
RUN-Mixed 13 Rastnik 05:50:48 13 0 13 Niklas Folkeryd Rasmus Riad Stella Riad
RUN-Mixed 14 Sanders 04:01:21 9 0 9 Ulrika Sander Niklas Sander
RUN-Mixed 15 Var är strecket? 05:27:14 9 0 9 Torkel Skogman Kari Gardelin
RUN-Mixed 16 Solnot 03:25:25 4 0 4 Johanna Tuuf Ravineet Singh
RUN-Mixed 17 Mikelsons 0 Kristian Mikelsons Aira Mikelsone
RUN-Mixed 18 Hurtgruppen 0 Ida Forsgren Justin Walemark Anton Golander Sofie Düring
RUN-Mixed 19 Puma 0 Lennart Hävren Marie Heinrup
RUN-Mixed 20 Skarpnäcks OL lag 1 0 Vera Rolfsson Roland Persson Håkan Rolfsson
RUN-Mixed 21 Where’s The Finish? 0 Franklin Wood Boel Aniansson Marais de Vaal
RUN-Mixed 22 Team Vilse i pannkakan 0 Marcus Pia Nadia
RUN-Mixed 23 Fira Porslin! 0 Fredrik Stenebo Karin Stenebo
RUN-Mixed 24 Laxforsen swimmers 0 Anna Söderberg Amlert Mikael Amlert

 

Här finns resultaten från Stockholm Virtual Rogaining 2020. Om du hittar felaktigheter i listan, så mejla till gustav_bergman@hotmail.com och skriv Lagnamn, Tävlingstid, Antal kontroller samt bifoga ett gps-spår i .gpx-format så fixar vi till listan vartefter.

Tack för ert deltagande!